Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Logo

  W czwartek 23 czerwca o godz. 12.00 miało miejsce uroczyste zakończenie roku w przedszkolu i oddziale przedszkolnym. Galeria zdjęć  z tego wydarzenia znajduje się na stronie głównej szkoły.

  Czytaj więcej: Zakończenie roku w przedszkolu i oddziale przedszkolnym

  Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 21 i 22 stycznia 2022 roku przypada święto wszystkich Babć i Dziadków. W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się z naszymi ukochanymi Babciami i Dziadkami. Swoją miłość i wdzięczność za wielkie serce i poświęcony czas swoim kochanym wnukom, dzieci wyraziły poprzez recytowane wiersze i śpiewane piosenki, które zostały nagrane i przekazane rodzicom z prośbą, aby pokazać filmiki kochanym dziadkom.

  Czytaj więcej: Odwiedziny Świętego Mikołaja

  3 grudnia naszą szkołę i przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały już od dłuższego czasu. Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju, następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie czekaliśmy na spotkanie z miłym gościem. Powitaliśmy Mikołaja wierszem i piosenkami.

  Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

  25 października, jak co roku, świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Na początku dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie...", "Pluszowy miś",

  Czytaj więcej: Mała Fabryka Eksperymentów

  Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mała fabryka Eksperymentów". Który przedszkolak nie lubi ciekawych eksperymentów? Każdy chciałby stać się naukowcem, odkryć tajemniczy świat doświadczeń. Mała Fabryka Eksperymentów w nieszablonowy sposób ma zaspokoić naturalną ciekawość świata przedszkolaków, przyczyniając się do ich wielokulturowego rozwoju. Zabawy badawczy, proste doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, chemii, biologii i ekologii, które wykonujemy w każdym miesiącu uchylą dzieciom rąbka tajemnicy.

  Czytaj więcej: Teatrzyk kukiełkowy

  W poniedziałek 15 listopada 2021 r. do naszego przedszkola zawitał objazdowy Teatr Kukiełkowy z Nowego Sącza ze spektaklem "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Była to barwna, pełna akcji i napięcia bajka. Piękna scenografia, kukiełki skoczne melodie sprawiły, że dzieci przeniosły się do świata bajki i w ogromnym skupieniu oraz z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów.

  Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka 2021

  Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Także w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z przedszkola wspólnie świętowały ten dzień. Były tańce, zabawy, pyszny poczęstunek a na koniec seans filmowy.

  Czytaj więcej: Zakończenie roku przedszkolnego

  24 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2020/2021. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas pożegnań i wakacji. W uroczystości brali udział również Rodzice. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. Kolejni absolwenci rozpoczynają po wakacjach naukę  w pierwszej klasie.

  Informacja

  Zasady organizacji dyżurów w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Zakliczyn  w okresie wakacyjnym w 2021 r.

   

  Przedszkole, jako placówka nieferyjna, funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na podstawie § 12 oraz § 18 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r., poz. 502) oraz wniosków dyrektorów przedszkoli uzgodnionych z radami rodziców poszczególnych przedszkoli.

  Przerwy w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Free Joomla! templates by Engine Templates