Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Logo

  Czytaj więcej: Mała Fabryka Eksperymentów

  Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mała fabryka Eksperymentów". Który przedszkolak nie lubi ciekawych eksperymentów? Każdy chciałby stać się naukowcem, odkryć tajemniczy świat doświadczeń. Mała Fabryka Eksperymentów w nieszablonowy sposób ma zaspokoić naturalną ciekawość świata przedszkolaków, przyczyniając się do ich wielokulturowego rozwoju. Zabawy badawczy, proste doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, chemii, biologii i ekologii, które wykonujemy w każdym miesiącu uchylą dzieciom rąbka tajemnicy.

  Czytaj więcej: Teatrzyk kukiełkowy

  W poniedziałek 15 listopada 2021 r. do naszego przedszkola zawitał objazdowy Teatr Kukiełkowy z Nowego Sącza ze spektaklem "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Była to barwna, pełna akcji i napięcia bajka. Piękna scenografia, kukiełki skoczne melodie sprawiły, że dzieci przeniosły się do świata bajki i w ogromnym skupieniu oraz z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów.

  Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka 2021

  Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Także w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z przedszkola wspólnie świętowały ten dzień. Były tańce, zabawy, pyszny poczęstunek a na koniec seans filmowy.

  Czytaj więcej: Zakończenie roku przedszkolnego

  24 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2020/2021. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas pożegnań i wakacji. W uroczystości brali udział również Rodzice. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. Kolejni absolwenci rozpoczynają po wakacjach naukę  w pierwszej klasie.

  Informacja

  Zasady organizacji dyżurów w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Zakliczyn  w okresie wakacyjnym w 2021 r.

   

  Przedszkole, jako placówka nieferyjna, funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na podstawie § 12 oraz § 18 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r., poz. 502) oraz wniosków dyrektorów przedszkoli uzgodnionych z radami rodziców poszczególnych przedszkoli.

  Przerwy w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

  Ten dzień był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu, pełnym uśmiechów, radości, życzeń i niespodzianek.

  Drogie dzieci!

  Z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,

   

  a każdy dzień był wspaniałą przygodą. Niech Wasze marzenia się spełniają!

  Czytaj więcej: Dzień Dziecka :-)

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nasze przedszkole zakończyło swój udział w projekcie "Działaj z imPETem!" w ramach którego dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego były edukowane w zakresie odpowiedniego postępowania z butelkami PET, wykonywaliśmy różne zadania, a także braliśmy udział w wirtualnym spacerze ze Śmieciarką Miecią.

  W ramach tego programu, nasze przedszkole zostało zgłoszone do udziału w konkursie plastycznym pt: "Przygody Mieci i ImPETa", a biorąc udział w tym konkursie mamy szansę na wygranie wspaniałych nagród, takich jak: meble, zestawy kreatywne oraz zestawy zabawek.

  Na stronie internetowej www.dzialajzimpetem.pl od 2 lutego do 5 marca 2021 r. rozpoczęło się głosowanie. Zachęcamy rodziców i wszystkich znajomych do oddawania głosów w wyznaczonym terminie!

  Link do naszej pracy plastycznej :-)

  https://dzialajzimpetem.pl/dla-przedszkoli/konkurs/galeria-prac-konkursowych/

  Czytaj więcej:

  Czytaj więcej:

   

   

  Czytaj więcej: Występ młodych Heligonistów i Harmonistów

  22 grudnia w naszym przedszkolu gościli najmłodsi przedstawiciele Kapeli Św. Idziego oraz Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów przy Stowarzyszeniu Klucz w Zakliczynie ze świąteczno-kolędowym przesłaniem.

  Czytaj więcej: Świąteczny występ

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy zapalają się lampki choinkowe odkrywamy sens życia.

  W przedświąteczny piątek 18 grudnia dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

  Czytaj więcej: Pieczemy świąteczne pierniczki!

  Święta tuż, tuż..., więc czas na pieczenie pierniczków!

  14 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dla dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego był to bardzo pracowity dzień, bowiem piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki.

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Free Joomla! templates by Engine Templates