aa

  Gwoździec, 01.04.2020 r.

   

  INFORMACJA O ZAKOŃCZONEJ REKRUTACJI

  DO

  PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  NA ROK SZKOLNY 2020/2021

   

   

  Wszystkie dzieci 6,5,4 i 3-letnie zostały przyjęte do poszczególnych oddziałów.

  Decyzja o przyjęciu dzieci młodszych zostanie podjęta w sierpniu,

  w zależności od wolnych miejsc.

   

  Halina Toboła - dyrektor szkoły

   

   

  26 lutego naszym gościem w przedszkolu była pani Basia - mama Artura z oddziału przedszkolnego. Pani Basia jest pielęgniarka i nie jest to jej pierwsza wizyta w naszych progach. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Basia pokazała nam proste zabiegi medyczne  - założenie opatrunku, mierzenie temperatury, każdy mógł posłuchać bicia swojego serduszka przez stetoskop, uczyła nas także zasad prawidłowego mycia rączek.  Nasz gość przygotował dla dzieci prezenty - kolorowe plasterki. Na zakończenie wizyty przedszkolaki podarowały pani Basi pamiątkowy dyplom z podziękowaniami. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

  Czytaj więcej: Wizyta pielęgniarki

  Czytaj więcej: Wizyta mamy Tymka

  21 lutego odwiedziła nas w przedszkolu mama naszego kolegi Tymka, która jest skrzypaczką. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z realizowanym tematem tygodnia "Muzyka wokół nas" oraz projektem realizowanych wspólnie z oddziałem przedszkolnym dotyczącym poznawania zawodów naszych najbliższych członków rodziny. Prezentacja skrzypiec oraz muzyczny koncert sprawił przedszkolakom wiele radości, dzieci wysłuchały m.in utworów, które na co dzień śpiewają w przedszkolu.

  Czytaj więcej: Teatrzyk

  10 stycznia 2020r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt.: "Królowa Śniegu" wg Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Gerdy i Kaja. Przedszkolaki  poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości. Dzieci dowiedziały się co to jest prawdziwa przyjaźń.

  Czytaj więcej: Pieczenie pierniczków

  W drugim tygodniu grudnia dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego, zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów - gwiazdek, dzwoneczków, aniołków, choinek za pomocą foremek.

  Czytaj więcej: Mobilne Planetarium

  11 grudnia do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w seansie edukacyjnym w specjalnej kopule o średnicy 5 m i wysokości 3m.

  Czytaj więcej: Warsztaty świateczne

  9 grudnia w przedszkolu odwiedziła nas pani Gosia Zakrzewska, mama Mai. Nasz gość wprowadził nas w magiczną atmosferę świąt i wspólnie z nim dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego tworzyły piękne choinki.

  Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

  Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci już od rana z niecierpliwością spoglądały na drzwi, wysłuchiwały "mikołajowych" dzwoneczków. Nasz gość nie kazał na siebie długo czekać, przyjechał wraz ze swoim elfem pięknym samochodem.

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Free Joomla! templates by Engine Templates