Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Logo

  Nasze przedszkole zakończyło swój udział w projekcie "Działaj z imPETem!" w ramach którego dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego były edukowane w zakresie odpowiedniego postępowania z butelkami PET, wykonywaliśmy różne zadania, a także braliśmy udział w wirtualnym spacerze ze Śmieciarką Miecią.

  W ramach tego programu, nasze przedszkole zostało zgłoszone do udziału w konkursie plastycznym pt: "Przygody Mieci i ImPETa", a biorąc udział w tym konkursie mamy szansę na wygranie wspaniałych nagród, takich jak: meble, zestawy kreatywne oraz zestawy zabawek.

  Na stronie internetowej www.dzialajzimpetem.pl od 2 lutego do 5 marca 2021 r. rozpoczęło się głosowanie. Zachęcamy rodziców i wszystkich znajomych do oddawania głosów w wyznaczonym terminie!

  Link do naszej pracy plastycznej :-)

  https://dzialajzimpetem.pl/dla-przedszkoli/konkurs/galeria-prac-konkursowych/

  Czytaj więcej:

  Czytaj więcej:

   

   

  Czytaj więcej: Występ młodych Heligonistów i Harmonistów

  22 grudnia w naszym przedszkolu gościli najmłodsi przedstawiciele Kapeli Św. Idziego oraz Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów przy Stowarzyszeniu Klucz w Zakliczynie ze świąteczno-kolędowym przesłaniem.

  Czytaj więcej: Świąteczny występ

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i magii. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy zapalają się lampki choinkowe odkrywamy sens życia.

  W przedświąteczny piątek 18 grudnia dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

  Czytaj więcej: Pieczemy świąteczne pierniczki!

  Święta tuż, tuż..., więc czas na pieczenie pierniczków!

  14 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dla dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego był to bardzo pracowity dzień, bowiem piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki.

  Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia, z workiem pełnym prezentów, przyjechał również do naszego przedszkola. Po wysłuchaniu krótkiego występu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

  Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

  "Miś jest mały i puchaty

  Miś jest fajny i kudłaty

  Miś jest gruby jak ta kula

  Miś zawsze się przytula"

       Dnia 25 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto "Dzień Pluszowego Misia". W tym roku, w związku z panującą epidemią, nie było razem z nami naszych kochanych misiów.

  "Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami,

  których część tylko zdołasz odczytać, niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić

  w własną wypełnić treścią"

   

  Janusz Korczak - "Jak kochać dziecko"

   

  PROJEKTY, AKCJE I PROGRAMY, KTÓRE REALIZUJEMY:

  - "Uczymy Dzieci Programować" - to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.

  - "Działaj z imPETem" - projekt edukacyjny zachęcający do segregacji odpadów.

  - "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" - celem projektu jest bezinteresowne niesienie pomocy bliźniemu, uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka.

  - "Klub Mleczaka" - edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.

  - "Zdrowo i Sportowo" - celem jest aktywizacja ruchowa dzieci.

  - "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.

  - "Góra Grosza" - Międzynarodowa Akcja Charytatywna.

  - "Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki" - to projekt czytelniczy, mający na celu zachęcanie dzieci do dzielenia się przeczytanymi, niepotrzebnymi już książkami.

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Free Joomla! templates by Engine Templates