aa

  26 lutego naszym gościem w przedszkolu była pani Basia - mama Artura z oddziału przedszkolnego. Pani Basia jest pielęgniarka i nie jest to jej pierwsza wizyta w naszych progach. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Basia pokazała nam proste zabiegi medyczne  - założenie opatrunku, mierzenie temperatury, każdy mógł posłuchać bicia swojego serduszka przez stetoskop, uczyła nas także zasad prawidłowego mycia rączek.  Nasz gość przygotował dla dzieci prezenty - kolorowe plasterki. Na zakończenie wizyty przedszkolaki podarowały pani Basi pamiątkowy dyplom z podziękowaniami. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

  Czytaj więcej: Wizyta pielęgniarki

  Czytaj więcej: Wizyta mamy Tymka

  21 lutego odwiedziła nas w przedszkolu mama naszego kolegi Tymka, która jest skrzypaczką. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z realizowanym tematem tygodnia "Muzyka wokół nas" oraz projektem realizowanych wspólnie z oddziałem przedszkolnym dotyczącym poznawania zawodów naszych najbliższych członków rodziny. Prezentacja skrzypiec oraz muzyczny koncert sprawił przedszkolakom wiele radości, dzieci wysłuchały m.in utworów, które na co dzień śpiewają w przedszkolu.

  Czytaj więcej: Teatrzyk

  10 stycznia 2020r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt.: "Królowa Śniegu" wg Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Gerdy i Kaja. Przedszkolaki  poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości. Dzieci dowiedziały się co to jest prawdziwa przyjaźń.

  Czytaj więcej: Pieczenie pierniczków

  W drugim tygodniu grudnia dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego, zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów - gwiazdek, dzwoneczków, aniołków, choinek za pomocą foremek.

  Czytaj więcej: Mobilne Planetarium

  11 grudnia do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w seansie edukacyjnym w specjalnej kopule o średnicy 5 m i wysokości 3m.

  Czytaj więcej: Warsztaty świateczne

  9 grudnia w przedszkolu odwiedziła nas pani Gosia Zakrzewska, mama Mai. Nasz gość wprowadził nas w magiczną atmosferę świąt i wspólnie z nim dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego tworzyły piękne choinki.

  Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

  Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci już od rana z niecierpliwością spoglądały na drzwi, wysłuchiwały "mikołajowych" dzwoneczków. Nasz gość nie kazał na siebie długo czekać, przyjechał wraz ze swoim elfem pięknym samochodem.

  Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

  Co roku, 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To ni jest data przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje 100 urodziny.

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by Engine Templates