Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Logo

  Pierwsze zajęcia z programu "Programuje_my tarnowski"

  20181214 114556

  Uczniowie kl. I i II pilotażowo w ramach projektu unijnego realizują na zajęciach komputerowych i dodatkowych scenariusz 14 dwugodzinnych scenariuszy z robotyki. Zajęcia prowadzą mgr Monika Dudek – nauczyciel zajęć komputerowych w kl. I-III i trener lokalny mgr Jacek Łośko – nauczyciel informatyki  w kl. IV-VIII.

  Dzieci najpierw budują z otrzymanych przez szkołę z projektu klocków Lego WeDo 2 modele, a następnie za pomocą komputerów programują je, czyli wprawiają w ruch, wyposażają w dźwięk i kolor. Uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z nowymi wyzwaniami i pracują na zajęciach w kilkuosobowych grupach z wielkim entuzjazmem.

  Dodatkowo w wolnym czasie wykonują zadania na kartach pracy i obudowę plastyczno-techniczną projektu. Mogą się już pochwalić m.in. wykonaniem: marsjańskiego ciągnika, wyścigówki, sejsmografu, skaczącej żaby, tamy na rzece. W planie są: śmigłowiec ratunkowy, ciężarówka-wywrotka, mechaniczna ręka, dinozaur.

  Na zakończenie, na wiosnę, dzieci wezmą udział w bezpłatnej kilkugodzinnej wycieczce, tzw. „Zlocie Młodych Programistów”, podsumowującym cykl lekcji, gdzie zajęcia przeprowadzą profesjonalni szkoleniowcy w tej dziedzinie z wykorzystaniem najnowszych robotów do programowania, z którymi będą się mogli zapoznać i  zaprezentować zdobyte na zajęciach umiejętności nasi uczniowie.

   

  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1

  © 2017 Szkoła podstawowa w Gwoźdzcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Free Joomla! templates by Engine Templates